Novembri lõpus Luksemburgis toimunud täiskasvanute plokkvibuturniiril saavutas 17-aastane Türilt pärit Meeri-Marita Paas 59 naise seas kõrge viienda koha, aga püstitas sellele lisaks ka kadettide maailmarekordi.

“See on kindlasti üks mu karjääri tipphetki, mis jääb mulle alatiseks meelde,” kinnitas Paas ERR-ile. “Ma ei teadnud kohe, kas see sai kinnitatud, aga kui sain uudistest teada, olin väga õnnelik.”

Paas treenib Türi vibukoolis Maarika Jäätma käe all. Vibulaskmisega on ta tegelenud umbes kaheksa aastat. Praegu võistleb Türi ühisgümnaasiumi 11. klassis õppiv neiu veel noorte klassis, kuid üleminek täiskasvanute tasemele seisab ees. Paas ise loodab, et ülemineku teeb lihtsamaks tõsiasi, et ta on juba täiskasvanute klassis võistluskogemust saanud.

“Maailmas on ikka väga-väga raske konkurents,” tõdes Paas. “Kui sa oled maailma tipp, elatud sellest ära. Eestis võistlen ainult klubikaaslastega, aga meid on siin palju.”

Paasi treeneri Maarika Jäätma sõnul on head tulemused kõva töö vili. See on üks asi, mis Paasi edukaks teeb. “Töökus ja see, et ta suudab võistluspinget väga hästi taluda. Kui lähebki midagi kehvasti, ei lähe ta endast välja, suudab järgmise lasu korralikult teha,” ütles treener.

Paas ise arvab, et seni on tema areng kulgenud rahulikus ja loomulikus võtmes, loodetavasti läheb nii ka edaspidi. “Tasapisi peab ennast treenima, vibulaskmine ei ole ainult nööri tõmbamine, siin on ka ajud mängus,” sõnas Paas.

Olümpiakavas plokkvibuvõistlusi ei ole, kuid see ei tähenda, et olümpiale pääsust unistada ei võiks. Paas loodab, et aastate pärast võetakse tema ala samuti mängude kavva. Seni tuleb lihtsalt kõvasti trenni teha.

Artikli link